Mecenas Monika Rajewska-Nosal

Monika Rajewska-Nosal

Radca Prawny

Email rajewska@dr-kancelaria.pl

Telefon +48 697 218 443

BIO

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, wpisana na listę radców prawnych pod nr. OP-1205.

Od 2014 r. prowadzi własną Kancelarię w Opolu, zapewniając szeroko pojętą pomoc prawną osobom fizycznym, przedsiębiorcom, osobom prawnym, a także organizacjom trzeciego sektora.

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem windykacji należności i obsługi przedsiębiorców

Na przestrzeni lat pracy zdobyła cenne doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego, reprezentując strony w sprawach o rozwód i separację, podział majątku wspólnego, alimenty, władzę rodzicielską i ustalenie kontaktów z dziećmi.

Od 2015 r. jest ekspertem w upadłościach konsumenckich oraz upadłościach osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Aktualnie może pochwalić się 100% skutecznością w tej dziedzinie. Jej doświadczenie obejmuje również pomoc prawną w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, w tym europejskich oraz wsparcie w obsłudze wielomilionowych projektów, realizowanych w oparciu o pozyskane fundusze – swoją wiedzą i doświadczeniem wspierała m.in. renowację Katedry Opolskiej.

W 2019 r. ukończyła kurs Inspektora Ochrony Danych Osobowych, co pozwala jej w sposób efektywny i kompleksowy świadczyć pomoc we wdrażaniu RODO i zapewnieniu zgodności funkcjonowania podmiotów z wymogami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Świadcząc pomoc prawną dokłada najwyższej staranności w działaniach, które charakteryzuje: profesjonalizm, zaufanie i skuteczność. Priorytetem jest dla niej doskonały kontakt z Klientem, w tym przede wszystkim przekazywanie Mu na bieżąco, w sposób zrozumiały, wszystkich informacji dotyczących Jego aktualnej sytuacji prawno-procesowej.

Jej celem jest świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie. Dąży do tego m.in. przez ustawiczny rozwój oraz samokształcenie, a także udział w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach.

Monika Rajewska – Nosal

Twój Dobry Radca

Specjalizacje

  • Prawo cywilne
  • Prawo rodzinne
  • Prawo gospodarcze
  • Obsługa firm
  • Upadłości konsumenckie
  • RODO
  • Obsługa dotacji